Nie pamiętam hasła Przypomnij hasło

X Kongres Bankowości Detalicznej

Dodano: 06.11.2017 0 komentarzy

22-23 listopada 2017 w Warszawie odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja Kongresu Bankowości Detalicznej organizowanego w ramach Projektu Europejskiego Kongresu Finansowego.


KONGRES BANKOWOŚCI DETALICZNEJ  to największe w Polsce cykliczne forum dyskusyjne przedstawicieli banków, regulatorów, doradców i ekspertów z zakresu bankowości detalicznej. Od dziewięciu lat stanowi on kluczową platformę wymiany myśli i doświadczeń dla ponad 450 uczestników. Kongres skupia się na wyzwaniach sektora, identyfikuje problemy i proponuje rozwiązania stymulujące rozwój i zwiększające jego bezpieczeństwo. Jest on częścią Europejskiego Kongresu Finansowego, otwartej debaty o bezpieczeństwie finansowym i zrównoważonym rozwoju Europy i Polski.

 


X Kongres Bankowości Detalicznej zainaugurowała debata „Polscy giganci bankowości detalicznej – wyzwania przyszłości”. Udział w niej wzięli prezesi największych polskich banków detalicznych, Panowie Prezesi Brunon Bartkiewicz, Joao Bras Jorge, Michał Gajewski, Cezary Stypułkowski.
Debata dotyczyła wyzwań i zagrożeń oraz perspektyw i ryzyk w rozwoju polskiej bankowości detalicznej. Dyskusję poprzedziło, krótkie wprowadzenie analityczne dotyczące obrazu ilościowego i jakościowego polskiej bankowości detalicznej w minionym dziesięcioleciu.

 


Gościem specjalnym Kongresu był Brett King, autor bestsellerowych publikacji, który uzyskał tytuł „Innowatora Roku 2012” przyznawany przez magazyn „American Banker” („Bank Technology News”). Od 2010 roku wydał pięć światowych bestsellerów, w tym „Bank 2.0”, „Branch Today – Gone Tomorrow”, „Bank 3.0", „Breaking Banks” oraz najnowszą pozycję zatytułowaną „Augumented”. Książki jego autorstwa znalazły się na szczycie rankingów publikacji o tematyce bankowej w osiemnastu krajach i zostały przetłumaczone na dziewięć języków. Podczas Kongresu Bankowości Detalicznej Brett King wystąpił nt. Bank 4.0, czyli usługi bankowe wszędzie, tylko nie w banku.

Wywiad z Brettem Kingiem:

https://www.youtube.com/watch?v=DEp2rxINDn0

 


TEMATY X KONGRESU BANKOWOŚCI DETALICZNEJ:

  • Polscy giganci bankowości detalicznej - wyzwania przyszłości (debata prezesów największych polskich banków)
  • Instytucje finansowe a działania antyfraudowe
  • Bank 4.0 – usługi bankowe wszędzie tylko nie w banku (gość specjalny: Brett King)
  • Nowa era bankowości cyfrowej
  • PSD2 – krajobraz na miesiąc przed
  • Cyberprzestępczość zagrożeniem dla nowoczesnej bankowości - prawda czy fałsz?
  • Banki kontra firmy technologiczne - walka na śmierć i życie

 


Ponadto, pierwszego dnia Kongresu, wspólnie z Partnerem Generalnym KBD - PKO Bankiem Polskim zaprosiliśmy członków Akademii EFC do udziału w specjalnym warsztacie o Business Intelligence. Spotkanie dla studentów poprowadził Marek Łach, Dyrektor Centrum Ryzyka Kredytowego Klienta Detalicznego w PKO Banku Polskim.
 
PKO Bank Polski posiada największą bazę danych w sektorze bankowym. Wiedza wynikająca z analizy tych danych jest jednym z motorów rozwoju największego banku w Polsce. W trakcie spotkania można było dowiedzieć się m.in.:
- Jaka jest wartość bajtu danych w PLN?
- Jaki związek z bankowością ma geolokalizacja, sieci społecznościowe, sieci neuronowe, machine learning i wiele innych learningów?
- Co warto wiedzieć o XGBoost, LightGBM, CatBoost, a czego nie?
- Czy analiza głosu jest trudna?
- Dlaczego większość ofert pracy dla Data Scientistów jest pułapką? Jak jej uniknąć?
- Czy ważniejsza jest lewa czy prawa półkula mózgu? Jak wygrać 1 mln $?
 
Więcej informacji o Kongresie Bankowości Detalicznej na stronie: kbd.projektekf.pl
Dodano: 06.11.2017 0 komentarzy Zobacz komentarze

Agenda Akademii EFC 2019

Dodano: 23.05.2019
Zachęcamy do zapoznania się z pełną agendą spotkania Akademii EFC, 2-5 czerwca 2019 w Sopocie.
Czytaj więcej

Zrozumieć "Solidarność" i proces odzyskania Wolności

Dodano: 23.05.2019
Zapraszamy na wykład z dyskusją 4 czerwca o godz. 21:30, w ramach programu Akademii EFC.
Czytaj więcej

„Anatomia przywództwa” - wykład Marii Pasło-Wiśniewskiej

Dodano: 21.05.2019
W programie Akademii EFC 2019 zapraszamy m.in. na wykład pt. „Anatomia przywództwa - ujęcie socjologiczne” Marii Pasło-Wiśniewskiej z Wydziału Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego. 3 czerwca 2019, godz. 9:00 Centrum Konferencyjne Sheraton Sopot, sala Marco Polo E
Czytaj więcej
Aby dodać komentarz, musisz się zalogować.

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close