Nie pamiętam hasła Przypomnij hasło

„Anatomia przywództwa” - wykład Marii Pasło-Wiśniewskiej

Dodano: 21.05.2019 0 komentarzy

W programie Akademii EFC 2019 zapraszamy m.in. na wykład pt. „Anatomia przywództwa - ujęcie socjologiczne” Marii Pasło-Wiśniewskiej z Wydziału Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego. 3 czerwca 2019, godz. 9:00 Centrum Konferencyjne Sheraton Sopot, sala Marco Polo E


MWMaria Wiśniewska - doktor socjologii, ekonomistka, manager, wykładowca akademicki

Od początku związana z polskim sektorem bankowym, najpierw w Narodowym Banku Polskim w Poznaniu, następnie jako współorganizatorka i wiceprezes Wielkopolskiego Banku Kredytowego SA; w 1997 roku prezes Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Skarbiec; w latach 1998 – 2003 prezes Banku Pekao SA. Przeprowadzona pod jej kierownictwem fuzja czterech banków tworzących Grupę Pekao S.A., a następnie prywatyzacja i wewnętrzna restrukturyzacja Banku uczyniły go największym pod względem zgromadzonych kapitałów i jednym z najbardziej efektywnych banków w Europie Środkowo-Wschodniej.

W latach 2008 – 2012  prezes Zarządu Corporation of European Pharmaceutical Distribution (CEPD) N.V. z siedzibą w Amsterdamie.

Obecnie:

- niezależny członek Rady Nadzorczej Orange Polska S.A.

- członek Rady Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

- członek Rady Programowej Instytutu Spraw Publicznych

- wiceprezes Zarządu Fundacji Instytut Artes Liberales (UW)

- adiunkt na Wydziale “Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego, kierownik Laboratorium “Leadership”

Dwukrotnie znalazła się na liście dwudziestu pięciu najbardziej wpływowych kobiet Europy, ogłaszanej przez „Wall Street Journal”.  W 2003 roku trafiła na listę Stars of Europe tygodnika „Business Week”.

Autorka książki „Sceny z życia bankowego”.

 

Dodano: 21.05.2019 0 komentarzy Zobacz komentarze

Eseje zakwalifikowane do konkursów w ramach EKF 2020 – maj 2020

Dodano: 21.05.2020
W tym roku otrzymaliśmy blisko 170 zgłoszeń do Akademii EKF. Jest nam niezmiernie miło, że AEKF cieszy się tak dużym zainteresowaniem i serdecznie dziękujemy promotorom za pomoc i przekazane rekomendacje uczestników oraz wszystkim studentom za zgłoszenia do programu! Po zespołowych recenzjach każdego zgłoszenia, udało nam się wybrać 111 członków Akademii EKF 2020.
Czytaj więcej

Co nowego w Akademii EKF?

Dodano: 01.04.2020
Marzec był wyjątkowo pracowitym miesiącem dla Akademii Europejskiego Kongresu Finansowego. Pomimo ostatnich wydarzeń związanych z epidemią COVID-19 organizatorzy nie zwalniają tempa i dążą do przeprowadzenia X Europejskiego Kongresu Finansowego zgodnie z planem.
Czytaj więcej

I etap rekrutacji za nami

Dodano: 12.03.2020
Zakończyliśmy pierwszy etap rekrutacji do projektu Akademia EFC2020.
Czytaj więcej
Aby dodać komentarz, musisz się zalogować.

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close