Nie pamiętam hasła Przypomnij hasło

Co nowego w Akademii EKF?

Dodano: 01.04.2020 0 komentarzy

Marzec był wyjątkowo pracowitym miesiącem dla Akademii Europejskiego Kongresu Finansowego. Pomimo ostatnich wydarzeń związanych z epidemią COVID-19 organizatorzy nie zwalniają tempa i dążą do przeprowadzenia X Europejskiego Kongresu Finansowego zgodnie z planem.


Aktualnie rozpoczął się drugi, a zarazem ostatni etap rekrutacji do Akademii EKF. Zarekomendowani przez Promotorów swoich prac dyplomowych oraz opiekunów naukowych studenci z polskich i zagranicznych uczelni mają do wykonania dwa zadania. W pierwszej kolejności kandydaci wypełnią formularz zgłoszeniowy, w którym poza umotywowaniem swojej kandydatury, wyrażą również swoje opinie na temat przyszłości sektora finansowego, priorytetów dla konkurencyjności polskiej gospodarki w Europie czy wyzwań dla odpowiedzialności finansowej wobec kryzysu. Kluczowym dla studentów jest jednak napisanie eseju na jeden z zaproponowanych przez Organizatora i Partnerów tematów 

  • Czy i dlaczego gospodarki liberalne szybciej wyjdą z kryzysu po pandemii koronawirusa 

  • Jak możemy ocalić naszą planetę, nie zagrażając wzrostowi gospodarczemu?  

  • Nowe technologie a finanse przyszłości. 

     

 
30 najlepszych esejów zostanie opublikowanych w książce pt. „Co zmienilibyśmy w Polsce i w Europie?”, dorocznej publikacji Kongresu. Ponadto, opublikowane eseje wezmą udział w dwóch konkursach. W pierwszym z nich jury, pod przewodnictwem Małgorzaty O'Shaughnessy, Strategic advisor w regionie CEE, na podstawie swoich opinii nt. przesłanego tekstu oraz występu studentów w debacie inaugurującej Akademię EKF wskaże zwycięski esej. Druga nagroda w konkursie im. prof. Jana Winieckiego z inicjatywy BEST S.A. przeznaczona jest dla eseju inspirowanego szkołą liberalnej myśli ekonomicznej lub polemizującego z nią.   

Lista studentów przyjętych do Akademii zostanie ogłoszona już 6 maja!  

 

Tegoroczna Akademia Europejskiego Kongresu Finansowego to nie tylko publikacja wydawnictwa ze zbiorem esejów studentów i spotkanie uczestników Akademii podczas EKF w Sopocie, w programie którego będą panele dyskusyjne, debata oksfordzka, warsztaty i spotkania z liderami. Akademia oferuje studentom również możliwości zaangażowania  
w inicjatywy takie jak Klub Odpowiedzialnych Finansów przy EKFpozostałe wydarzenia Projektu EKFprace grup roboczych na rzecz powstania studenckich rekomendacji oraz prace zespołów interdyscyplinarnych, realizujących działania projektowe na macierzystych uczelniach we współpracy z EKF. 

 

 

Organizatorem projektu Akademii EKF jest Europejski Kongres Finansowy. Partnerami Akademii EKF są: BEST S.A. oraz Visa.  

 

Dodano: 01.04.2020 0 komentarzy Zobacz komentarze

Eseje zakwalifikowane do konkursów w ramach EKF 2020 – maj 2020

Dodano: 21.05.2020
W tym roku otrzymaliśmy blisko 170 zgłoszeń do Akademii EKF. Jest nam niezmiernie miło, że AEKF cieszy się tak dużym zainteresowaniem i serdecznie dziękujemy promotorom za pomoc i przekazane rekomendacje uczestników oraz wszystkim studentom za zgłoszenia do programu! Po zespołowych recenzjach każdego zgłoszenia, udało nam się wybrać 111 członków Akademii EKF 2020.
Czytaj więcej

I etap rekrutacji za nami

Dodano: 12.03.2020
Zakończyliśmy pierwszy etap rekrutacji do projektu Akademia EFC2020.
Czytaj więcej

Akademia EFC 2020 - trwa nabór

Dodano: 12.02.2020
Rozpoczął się nabór do Akademii EFC 2020 w ramach X Europejskiego Kongresu Finansowego, który odbędzie się 15-17 czerwca 2020 w Sopocie.
Czytaj więcej
Aby dodać komentarz, musisz się zalogować.

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close