Nie pamiętam hasła Przypomnij hasło

AKCJE SPÓŁEK INDEKSU WIG-ENERG NA GPW W WARSZAWIE ANALIZA RYZYKA W BRANŻY ENERGETYCZNEJ W POLSCE

Opublikowano: 23.05.2014 Alicja Sobieraj
W niniejszym artykule dokonano krótkookresowej oceny opłacalności inwestycji w sektor energetyczny w Polsce na podstawie analizy historycznych notowań indeksu WIG-ENERG oraz spółek energetycznych wchodzących w jego skład. Opisano jak na tle innych branż wypada sektor energetyczny oraz czy warto ująć spółki z tej branży w zdywersyfikowanym portfelu. W artykule zaproponowano dokonanie oceny na postawie narzędzi, takich jak: logarytmiczna stopa zwrotu, odchylenie standardowe oraz TSR.
Pobierz publikację

Centralny Port Komunikacyjny

Opublikowano: 23.08.2020 Szymon Czuraj
Czytaj więcej

Bank przyszłości odpowiedzią na technologiczny głód konsumentów

Opublikowano: 12.02.2020 Sabina Frueauf
Esej porusza tematykę trendów technologicznych w finansach i bankowości z ujęciem perspektywy konsumenta oraz pracownika.
Czytaj więcej

Wizerunek Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

Opublikowano: 19.05.2019 Piotr Guz
Badanie pilotażowe przeprowadzone na 40 osobach, połowa związana z KUL, połowa nie. Miało na celu sprawdzenie jak postrzegają uczelnię studenci/absolwenci oraz osoby nie związane z KUL
Czytaj więcej

Pieniądze i egzaminy

Opublikowano: 19.05.2019 Piotr Guz
Badanie przeprowadzone wśród studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego miało na celu dowiedzenia jaką kwotę byliby w stanie zapłacić studenci za zaliczenie najtrudniejszych egzaminów.
Czytaj więcej
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close